ДЕРЖ-ХАК 2014

Відповідь хакерам - перший державний Хакатон в Україні!

З 1 СЕРПНЯ ВІДКРИТО РЕЕСТРАЦІЮ НА «Держ-Хак 2014»
6-7 вересня, «Олімпійський Дворик» НСК «Олімпійський»

Державне підприємство «Інформаційно-ресурсний центр» вперше проводить державний конкурс для фахівців з інформаційних технологій – Хакатон «Держ-Хак 2014».  Державний хакатон – це зустріч та змагання ІТ- фахівців з метою створення та представлення ідей, концепцій, розробок та прототипів програмного забезпечення для державного сектору.  Співорганізатор заходу - Федерація комп'ютерного спорту України.

Ідея змагання виникла коли відомий журналіст Мустафа Найем на своїй сторінці у Фейсбук зробив заклик до українських хакерів щодо «отримання» відкритих даних сайту ДП «ІРЦ», запис отримав 779 відповідей «подобається», та 96 публікацій. Тоді жодної відповідної реакції державних органів, окрім засудження не з*явилось. Тому сьогодні цю ситуацію вирішили виправити і прийняти виклик, але у найцікавішому та популярному у ІТ-середовищі форматі – хакатон.

Протягом двох днів учасники хакатону будуть змагатись у різних дисциплінах та створювати програмні продукти. Вперше в Україні для змагання учасникам Хакатону «Держ-Хак 2014» буде надано доступ до даних державного реєстру – до прототипу системи конвертації даних пошуку в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у формат, придатний для сприйняття автоматизованими системами.

За  дорученням Міністерства юстиції України та Державної реєстраційної служби України, за підтримки Комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій Верховної Ради України  6 та 7 вересня  в приміщені «Олімпійського Дворику» НСК «Олімпійський» відбудеться справжній ИТ- поєдинок по двох напрямках:

 • розробка нових сервісів – конкурс для програмістів зі створення нових інформаційних сервісів на базі відкритих даних Єдиних державних реєстрів Міністерства юстиції України та Укрдержреєстру;
 • перевірка інформаційної безпеки – конкурс для «хакерів» з перевірки захищеності Інтернет ресурсів та реєстрів Міністерства юстиції України та Укрдержреєстру.

Оцінюватись роботи будуть за трьома напрямками: цінність для бізнесу, соціальна вагомість та естетична складова.

Очікується участь більше сотні перспективних розробників та «хакерів», які будуть боротися за призи в різних категоріях.

Взяти участь у хакатоні може будь-хто не зважаючи на досвід та знання. Але в першу чергу хакатон розрахований на командну участь:

 • Програмістів, фахівців з інформаційної безпеки, або бізнес-аналітиків, що працюють (або фрілансерів);
 • Студентів комп'ютерних спеціальностей;
 • Школярів старших класів, що цікавляться інформаційними технологіями;
 • «Стартаперів» (людей або команд, що мають ідею створення власного бізнесу з використанням інформаційних технологій).

У заході можуть брати участь як сформовані команди, так і поодинокі фахівці, що можуть сформуватись у команди вже на заході.

Участь у заході безкоштовна на умовах попередньої реєстрації.

Всі проекти залишаться в інтелектуальній власності учасників хакатону, ДП «ІРЦ» не претендуватиме на авторські права та не буде реалізовувати представлені проекти самостійно, якщо не буде підписано спеціальної угоди з розробником проекту.

Ми хочемо дати можливість молодим спеціалістам реалізувати себе, закласти основу свого майбутнього добробуту, та можливість реалізувати значний проект для громадського суспільства. Зрештою, знайти собі нову цікаву роботу у команді найсильніших спеціалістів IT ринку.

Для поліпшення якості конкурсних робіт, залучені відомі персони з бізнесу, політики, державних установ, навчальних закладів, громадських організацій – ментори. Вони будуть присутні весь час проведення конкурсів поряд з учасниками. До будь-якого з менторів буде можливість звернутись особисто за консультацією, обговорити стратегію та тактику презентації, скористатись досвідом для поліпшення своїх ідей та демонстрації проекту.

Завдання заходу будуть розділені на номінації в яких передбачені призові заохочення:

 1. Контракт з державним підприємством, або з ментором на завершення розробки та продаж авторських прав на програмний продукт.
 2. Гарантія легалізації на законодавчому рівні відкритості даних, необхідних для функціонування програмного забезпечення.
 3. Можливість працевлаштування.
 4. Призи від спонсорів.

 

План проведення заходу.

День перший:
 • 9:30     реєстрація;
 • 10:00   відкриття;
 • 10:30   поділ на команди;
 • 11:00   старт хакатону;
 • 15:00   обідня перерва;
 • 16:00   продовження хакатону.
День другій:
 • 11:00   презентація проектів;
 • 13:00   оцінка робіт;
 • 14:00   нагородження;
 • 15:00 закриття.

Бажаємо всім натхнення та успіхів у досягненні мрій. До зустрічі на Хакатоні «Держ-Хак 2014».